Şeytan Tüyü Bolluğu Yaşarken

Yaz aylarında farkettiğim bir bolluktan söz edeyim size. Kışın başımızı, götümüzü örttüğümüz için pek farkedemediğimiz bir bolluk belki de bu. Evet efendim açıklıyorum: Şeytan tüyü bolluğu. "Nedir bu şeytan tüyü, ne işe yarar, neden çıkar, bu ne lan çabuk açıkla?" diyenlere açıklamalarım var aşağılarda, bir yerlerde.

Şeytan tüyü dediğimiz şey, bir şeytanda bir de pek sevgili insanlarda bulunan bir tüy; genellikle beyaz renkte olur, diğer tüy ve kıllardan 10 misli daha uzun olabilir :) Böylece garip bir şeydir. Mesela dün denize gittik ve hemen birisini kaşfettim. Arkadaşlarıma gösterdim, gösterirken ben de bir an şok oldum çünkü iki parmağımla tutup çektiğim bu tüy, hayvansal boyutlara ulaşmıştı. Hiç abartmıyorum en az 20 santim; fazlası olur, azı olmaz. 20 santimlik bir tüy diyorum lan. Alo!

Yukarıda bahsettiğim 20 santimlik tüyüm, akşam saatlerine doğru yerinde yoktu. Muhtemelen bu durumdan hoşlanmayan bir arkadaşım, tüyümü koparmış olacak :( Bilmiyor ki şeytan tüyü koparanların, işi yolunda gitmez, ayağı çamurdan çıkmaz... Peh, benim için hava hoş. Yeniden çıkar ne de olsa. Mesela şu an özenle yetiştirdiğim bir tanesi 10 santime yaklaştı, bir diğeri de boynumda yine 6-7 cm en az. Ben her gün bunları ölçüyorum, suyunu veriyorum, ilaçlıyorum. Bakımını yapıyorum anlayacağınız.

Bu tüye sahip olanların da tabi çeşitli ayrıcalıkları varmış. Mesela genelde başarılı olurlarmış, dikkat çekerlermiş, ayrıcalıklı görünürlermiş, kendini çok sevdirirmiş vs. Güzel şeyler bunlar.

İnce görünüşü olduğu için hemen koparılırmış gibi görünen bu tüy zor kopuyor sanırım. Hiç kendim koparmadım ancak hafif çektim, kopar gibi sandığım bu tüyler, deriye nasıl yapışıyorsa artık kolay kolay ayrılmıyor bu sevdadan. "Burda durcam, uzadıkça uzicam, devasa boyutlara ulaşcam, hepinizin gtüne koycam" havaları var. Az önce yazdığım şeyi, sizi güldürmek için yazdım. Umarım güldürebilmişimdir. Teşekkür ederim ilginiz için.

İşin şakası, saçmalanamayışı, garipliği, gerizekalılığı bir yana; bu tüylerden neden bende çıkıyor bilmiyorum ama kendilerinden pek de rahatsız olduğum söylenemez. Öyle geçiniyoruz. Ben şeytan, o tüyüm. Sevgiyle!

Kib Öpt By!

9 yorum:

 1. "Bu çocukta şeytan tüyü var" denilir ya çoğu zaman.
  (Bkz: Günay Doğan)

  YanıtlaSil
 2. :) bu çocukta harbi şeytan tüyü var ya...

  YanıtlaSil
 3. Şeytan tüyün olmuş ama adam olamamışsın ;)

  YanıtlaSil
 4. Blogun altina hicbir hakki sakli degildir mealinde bir uyari yazip sahsina ait olmayan imgelere KOCAMAN (ustelik estetik olmayan) www.gunaydogan.com ibaresi koyma sacmaligi da nedir?

  YanıtlaSil
 5. Tamamen reklam ve bencillik kaynaklı bu yaptığım. Evet, tezat oluşturuyor farkındayım aşağıdaki yazımla ama ne yapayım? "Tutarlı bir herifim" demedim ki hiçbir zaman?

  Ancak "saçmalık" olduğu konusuna katılıyorum. Bu kabulüm ile birlikte "Ahaha saçma olduğunu kabul etti" triplerine girme; nitekim blogun tamamının saçma yazılar ve "şey"lerden oluştuğunu taa en başında söylemiştim. Sağ üstte de var, bak şöyle diyor:

  "Burası Günay Doğan kişisinin; nam-ı diğer Gnydgn'nin, sıkıldıkça yazdığı; yazdıkça saçmaladığı blogudur."

  Öperim!

  YanıtlaSil
 6. Tutarli oldugunu soylemedigini yazmissin ama sana ait olmayan imgeyi damgalama sacmaligina -izah- olsun diye yukardaki "yazdikca sacmaladigi blogudur" ibaresinden bahsetmissin. kendine haksizlik ediyorsun, bayagi tutarli bayagi muntazam sacmalamaktasin. bu tarafta "tribe" girme yasini asali da epey oldu, endisen olmasin. sevgiler.

  YanıtlaSil
 7. Ya "saçmaladığım" iddianıza da katıldım, daha ne yapmamı bekliyorsunuz? Hatta, sizin bu savınızı güçlendirmek için bizzat kendi yazdığım ibareyi de kopyalayıp "aha" diye yazıverdim. Hem zaten tribe girecek yaşta da değilmişsiniz, o zaman konuyu kapatmaya ne dersiniz?

  "Tribe girecek yaşta değilsiniz ama dil papuç gibi. Hey maşallah!" deyip de, benden gıcık kapmanızı mı sağlayayım? Ama ben sizin, benden gıcık kapmanızı istemiyorum ki? Anlatabildim mi? Eğer, bu konuyu uzatırsanız, blogumda pislik yaparım, cingar çıkarırım. Sizi tehdit ederim, kalbinizi kırarım; hatta küserim size. Hayal kıtıklıkları yaşatırım size. Benim çirkin yüzümü görüp, small dilinizi yutarsınız. O nedenle diyorum, beni bu tip boş savunmalar yapmak zorunda bırakmayın.

  Sevgiler benden.

  YanıtlaSil
 8. ben adsız değilim. bak resmini gösteriyimmi. baak burda.15 Temmuz 2009 21:54

  evet bencede günay haklı. burası günayın içini döktüğü, rahatladığı, kafasına göre pervasızca davrandığı blogudur. buradaki düzenle ilgili herşey anlıktır(hangisi daha elektirikliyse, hangisini gözü tutuyorsa, hangisine kendini daha yakın hissediyorsa). döllü peçetesinden beterdir burası...

  mesela belkide o resmi sen yapmıştın(adsız). onun için kostüm giymiştin tüğsüz tuğ falan filan haklısın. mesela o karıyıda ben yapmıştım. ama senin durumun daha berbat tabii..

  YanıtlaSil
 9. bendede cikiyor ondann.. gercektenn koparirsann ayagim camurdan cikmazmi?? bu dogrumuu,, su ann koparmak istiyorumm

  muge

  YanıtlaSil

Yorum yapmak için "Yorumlama Biçimi" bölümünden "Adı/URL" bölümünü seçiniz. "URL" yazmanız şart değil ancak "Ad" bölümünü doldurun ki sizi adamdan sayalım. Öhö öhö!